026-34452793-94

مرکز هنر

فرم پیش ثبت نام

مرکز هنر

 مرکز آموزش کوتاه مدت شماره ۲ ( مرکز تخصصی هنر)

مرکز آموزش تخصصی هنر جهاددانشگاهی البرز در راستای رسالت آموزشی، از سال ۱۳۸۱ فعالیت های خود را در دو سطح عمومی و تخصصی در رشته های مختلف هنری آغاز نمود. و در حال حاضردوره های تخصصی  زیر را برگزار می نماید:

 

آموزش باتیک

       باتیک نوعی از چاپ و نقاشی بر روی پارچه است. روش کار به این صورت است که نقوشی را که می خواهیم رنگ به خود نگیرد بوسیله پارافین پوشانده و سپس با استفاده از نقاشی و یا فرو بردن پارچه در رنگ و یا توسط مهره های چوبی و فلزی اقدام به ایجاد نقش می نماییم و در نهایت اقدام به شستشو و تثبیت رنگها می شود. معاونت آموزشی واحد هنر در طول سال برگزار کننده این دوره آموزشی کوتاه مدت می باشد.

 

آموزش سفالگری

سفال یکی از خلاقیتهای ماندگار انسان از دوره نوسنگی و ما قبل تاریخ است. هیچیک از مصنوعات و ساخته ی فکر و اندیشه انسان از نظر ارزانی و فراوانی مواد اولیه در طبیعت به سفال نمی رسد. مرکز آموزشی تخصصی هنر در طول سال برگزار کننده این دوره آموزشی کوتاه مدت می باشد.

 

آموزش ساخت زیور آلات نیمه قیمتی

این دوره یکی از جدید ترین رشته های هنری است که، زیور آلاتی با استفاده از مهره های آماده از جنس سنگ ساخته می شود و یا با استفاده از ابزاری خاص نقوش هنری بر روی فلزات ایجاد می کنند. مرکز آموزشی تخصصی هنر در طول سال برگزار کننده این دوره آموزشی کوتاه مدت می باشد.

 

آموزش نقاشی و طراحی

نقاشي انسان را با درون خود و معناي هستي پيوند مي‌دهد و به عنوان مادر بسياري از خلاقيت‌ها و تجسم‌هاي بشري مولد انديشه است. امروزه بسياري از آموزش‌هاي علمي و عملي همراه با تجسم سازي و قوت بخشي تخيل و با روش تصويري كاركرد عميق‌تر و مؤثرتري مي‌يابد. مرکز آموزشی تخصصی هنر در طول سال برگزار کننده این دوره آموزشی کوتاه مدت می باشد.

آموزش گرافیک

 

گرافيك به مثابه‌ هنري برخوردار از زيبايي شناسي، آميخته با ديدگاه‌هاي روان‌شناختي، جامعه‌شناختي وبهره‌گيری از فناوری‌های نوين با توجه به روند رو به رشد تبليغات تجاري است و سعي در ارائه راه حل‌هاي تبليغاتي و ارتقای سطح سواد بصري افراد جامعه دارد. مرکزآموزشی تخصصی هنر در طول سال برگزار کننده این دوره آموزشی کوتاه مدت می باشد.

 

آموزش انیمیشن

فيلم‌هاي انيميشن(پويا نمايی)، حركت جسماني و اندامي را به گونه‌اي تصويري، بازسازي مي‌كنند و برخلاف فيلم زنده، از انعطاف بيش‌تري براي كاربرد خلاقه حركت برخوردار است. انيميشن با كند و تند كردن حركات يا كاربرد طنزآميز، مي‌تواند توانايی‌های جسماني را جلوه‌اي اغراق آميز ببخشد. هنر انيميشن نيز، از همين جا آغاز مي‌شود. بر اين اساس، رسانة انيميشن به زبان جديدي بدل مي‌شود و تصاويري كه در آن به كار مي‌رود، بسي گستره‌تر از يك سرگرم كنندة صرف است. مرکز آموزشی تخصصی هنر در طول سال برگزار کننده این دوره آموزشی کوتاه مدت می باشد.

 

آموزش الگو سازی و دوخت

طراحي نو و بديع پوشاك با استفاده از ساختارهاي پيشرفتة علمي و تكنيكي دليلي بر شكل‌گيري آموزش‌هاي الگوسازي و دوخت به صورت علمي برای زنان، مردان، كودكان و مشاغل گوناگون است. وجود الگوسازي صحيح و استانداردهاي لازم در سايزبندي، موجبات درگيري بازار كار و توليد را فراهم خواهد آورد. مرکز آموزشی تخصصی هنر در طول سال برگزار کننده این دوره آموزشی کوتاه مدت می باشد.

 

آموزش طراحی لباس

در انتخاب لباس باید به نوع كاربرد، جنس، طرح، رنگ و فردی که آن را برتن می کند، توجه نمود. با توجه به اهميت طراحي لباس در شرايط زماني كشور ايران، لازم است بيش از پيش به اين مقوله پرداخته شود.مرکز آموزشی تخصصی هنر در طول سال برگزار کننده این دوره آموزشی کوتاه مدت می باشد.

 

آموزش طراحی دکوراسیون داخلی

طراحي، چیدمان و خلق يك فضای فیزیکی مناسب در كنار رنگ، نور و هماهنگي همه عوامل مي تواند آسايش، راحتي و دلپذيري از محیط پیرامون را به ارمغان آورد، در واقع توجه به دکوراسیون داخلی نياز رواني جامعه مدرن امروزي را به محيط‌هاي مناسب و مطلوب تبدیل می نماید. مرکز آموزشی تخصصی هنر در طول سال برگزار کننده این دوره آموزشی کوتاه مدت می باشد.

 

آموزش خوشنویسی

خط يكي از پديده‌هاي برگرفته از ذوق انسان و از جمله هنرهاي زيبا به شمار مي رود كه در ارضاي حس زيبايي خواهي او را همراهي مي كند هنر خوش‌نويسی از يك سو هم‌قدم با ذوق و عشق و از سوي ديگر همراه با دانش و خرد انساني دنبال مي شود. مرکز آموزشی تخصصی هنر در طول سال برگزار کننده این دوره آموزشی کوتاه مدت می باشد.

 

آموزش عکاسی

عكاسي به عنوان ابزاري قوي و كارآمد جهت ارائه و شكل‌گيري انديشه‌هاي اجتماعي و فرهنگي جايگاه ويژه‌اي را به خود اختصاص داده است و همچنین زمینه تسريع در برقراري ارتباط را فراهم می آورد وباعث می شود تا بيان تصويري از ارزش قابل توجهي برخوردار شود. مرکز آموزشی تخصصی هنر در طول سال برگزار کننده این دوره آموزشی کوتاه مدت می باشد.

 

آموزش معرق کاشی

معرق کاشی عبارت است از قطعه‌های بریده و یا شکسته شده کاشی که ازکنار یگدیگر قرار گرفتن رنگ‌های متفاوت، نقوش مختلف را به شکل قطعاتی بزرگ در آورده و روی دیوار نصب می‌شود تازینت بخش بناهای مختلف گردد. مرکز آموزشی تخصصی هنر در طول سال برگزار کننده این دوره آموزشی کوتاه مدت می باشد.

 

آموزش پتینه

پتینه هنر نشان دادن فرسودگی ،خوردگی ،کهنه گی بافت و رنگ اشیاء ساخته شده مانند مجسمه،کوزه ،ظروف،قاب عکس،یا حتی فرمهای مدرن می باشد. مرکز آموزشی تخصصی هنر در طول سال برگزار کننده این دوره آموزشی کوتاه مدت می باشد.

 

آموزش معرق

معرق هنری است که با استفاده از برش های نازک ورقه ای، با رنگهای گوناگون طبیعی و قرار دادن آنها در کنار یکدیگر نقش خاصی ایجاد می کنند و پس از اتمام کار روی آن را صیقلی کرده و با مواد پوشش دهنده و براق کننده پوشش می دهند. مرکز آموزشی تخصصی  هنر در طول سال برگزار کننده این دوره آموزشی کوتاه مدت  می باشد.

 

آموزش چرم دوزی و حکاکی روی چرم

زنده نگه داشتن هنر زیبا و ماندگار وآموزش واحیاء صنایع دستی که در صورت یادگیری هنرجویان بخش اعظمی از نیازهای جامعه برای یادگیری صنایع دستی و تولید مصنوعات چرمی برطرف خواهدشد. ساختن مصنوعات چرمی درمنزل بدون امکانات فراوان  یعنی هنرجویان این رشته با کمترین امکانات درمنزل می توانند وسایل کوچکی ( جا کیف کوچک ، جا موبایلی ، جا سوئیچی وکلیدی ودستبند ) بسازند.

 

تصاویر مرکز

جدید ترین دوره ها

آموزش محاسبات ساختمان با نرم افزار SAFE & ETABS

معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی واحد استان البرز برگزار می کند: دوره آموزشی تخصصی و کلاس اموزش محاسبات ساختمان با نرم افزار های SAFE & ETABS در شهر کرج   توانایی های فراگیر پس از پایان دوره : انجام صحیح مدل سازی و تحلیل و طراحی کامپیوتری و دینامیکی اطلاعات طراحی روز به طراحان داده میشود…

ادامه مطلب

آشنایی با نرم افزار مدیریت و کنترل پرژه MS Project

معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی واحد استان البرز برگزار می کند: دوره آموزشی تخصصی و کلاس اموزش مدیریت پروژه و کنترل پروژه با نرم افزار ام اس پی Ms- Project MSP در شهر کرج پیش نیاز دوره آموزش Ms-Projectac : Microsoft Office Excel 2016 مدت زمان دوره : ۳۰ ساعت هزینه ثبت نام : — محل…

ادامه مطلب

دوره آموزشی V-Ray در استان البرز

Vray چیست ؟ vray یک پلاگین معروف و کاربردی و حرفه ای برای تری دی مکس می باشد که بوسیله کمپانی chaos group تولید شده است .در واقع vray به عنوان یک موتور رندر بوسیله ی آنالیز نور و سایه ها و متریال های مخصوص به خود رندرهای واقع گرایانه را از صحنه های شما…

ادامه مطلب

دوره مربیگری مهد کودک و پیش دبستانی ترم مهر ماه

دوره ویژه تربیت مربی مهدهای کودک: این دوره با توجه به مصوبات بهزیستی کل کشور برای کارکردن در مهدها اجباری است. مدت زمان دوره: تئوری ۹۰ ساعت + کارورزی ۳۰ ساعت / جمعا ۱۲۰ ساعت محتوای دوره : روانشناسی رشد کودک / شیوه های قصه گویی به کودکان / بازی و اسباب بازی / آشنایی…

ادامه مطلب

دوره آموزش زبان برنامه نویسی C++

ثبت نام دوره آموزشی زبان برنامه نویسی ++c در جهاد دانشگاهی استان البرز واحد رجایی شهر آغاز شد … گروه: برنامه نویسی دوره: آموزش زبان برنامه نویسی C++ پیش نیاز: ندارد مدت: ۱ ماه سرفصل های دوره آموزش زبان برنامه نویسی C++ در جهاد دانشگاهی استان البرز چرا دوره آموزش زبان برنامه نویسی C++ جهاد…

ادامه مطلب

دوره icdl ویژه کودکان و نوجوانان

مادران و پدران گرامی جهاد دانشگاهی استان البرز در راستای خدمت رسانی موثرتر به کودکان و نوجوانان عزیز شما در تابستان، اقدام به برگزاری دوره ICDL ویژه کودکان و نوجوانان نموده است. ویژه سنین ۸ تا ۱۶ سال سرفصل های آموزشی دوره : مفاهیم فناوری اطلاعات windows word excel power point paint internet و …….

ادامه مطلب

16 پاسخ

ارسال پاسخ